Aktualności

XXII Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej Gminy Gorlice - Szymbark 08.11.2016

dodano: 2016-11-09 08:03:35
Gimnazjalistki z Szymbarku zwyciężyły w gminnym turnieju piłki koszykowej, po wygranej w finale z  Klęczanami. Trzecie miejsce dla drużyny z Kobylanki po wygranym meczu z Dominikowicami. Kolejne miejsca zajęły zespoły ze Stróżówki, Ropicy Polskiej, Zagórzan i Bystrej. Zespół z Szymbarku wystąpił w składzie: Dominika Machniewicz, Karolina Mołda, Ewelina Masztafiak, Gabiela Motyka, Angelika Siwiak, Weronika Stawiarz, Kamila Zych i Gabriela Krupa. Opiekę nad zespołem sprawowała Mariola Piekarz.
Najcelniej rzucały w turnieju: Monika Wojnarska ze Stróżówki (31 pkt), Dominika Machniewicz z Szymbarku (26 pkt), Anna Łaszyn z Kobylanki i Karolina Ciepielowska z Bystrej (po 24 pkt), Maria Przybylska z Ropicy Polskiej (18 pkt), Karolina Mołda z Szymbarku i Patrycja Praszałek z Dominikowic (po 16 pkt) oraz Gabriela Trześniak z Ropicy Polskiej (15 pkt).

dodano: 2016-11-07 08:17:29

Gimnazjaliści ze Stróżówki zwyciężyli w gminnym turnieju piłki koszykowej, po wygranej w finale z Bystrą. Trzecie miejsce dla drużyny z Kobylanki po wygranym meczu i dogrywce z Szymbarkiem. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Klęczan, Ropicy Polskiej, Dominikowic, Zagórzan i Kwiatonowic. Zespół ze Stróżówki występował w składzie: Patryk Góratowski, Kamil Podwika, Maksymilian Kłapsa, Kacper Markowicz, Mateusz Pyznar, Kacper Szpyrka, Paweł Podolski i Kacper Podwika. Opiekunem zespołu był Sławomir Gorzkowicz. Najcelniej rzucali w turnieju: Jacek Myśliwy z Szymbarku (26 pkt), Paweł Bober z Kobylanki (23 pkt), Marcin Hajduk z Zagórzan (22 pkt), Dawid Gryzik z Bystrej (18 pkt), Patryk Góratowski ze Stróżówki (16 pkt) i Szymon Czerwień z Klęczan (14 pkt).

Sztafetowe biegi przełajowe gimnazjów - Gorlice, 7.10.2016/Nowy Targ, 11.10.2016

dodano: 2016-10-07 11:46:17

Srebrne medale wywalczyli podczas powiatowych, sztafetowych biegów przełajowych gimnazjaliści z Szymbarku w składzie: Jakub Biros, Bartłomiej Czochór, Jakub Durlak, Kacper Górski, Kamil Haluch, Dawid Janik, Gabriel Labut, Wiktor Labut, Szymon Wszołek i Kamil Ziobrowski. Opiekę nad zespołem sprawował Zbigniew Dudek.

W małopolskich sztafetowych biegach przełajowych gimnazjaliści z Szymbarku zameldowali się na 11 miejscu.

Małopolska Gimnazjada - lekkoatletyka - Kraków 4.10.2016

dodano: 2016-10-07 10:39:09

Sukcesy reprezentantów gimnazjum z Kobylanki podczas  małopolskiej gimnazjady lekkoatletycznej. ALEKSANDRA ŚLIWA zdobyła złoty medal  w rzucie oszczepem  osiągając wynik 29,37 m.  Brązowy medal z wynikiem 9,51 w pchnięciu kulą wywalczyła NATALIA PIETRUSZA. Na VII miejscu uplasował się Michał Zieleń w biegu na 1000 metrów z wynikiem 2,59,91. Miejsce VIII wywalczyła Dorota Mazur w biegu na 300 metrów z wynikiem 48,34 oraz sztafeta 4 x 100 w składzie: Karolina Brej, Anna Łaszyn, Dorota Mazur i Wiktoria Mikruta z wynikiem 57,99. Ekipą z Kobylanki opiekował się Jerzy Dziedziak.

Powiatowa Gimnazjada lekkoatletyczna - Bobowa 28.09.2016

dodano: 2016-09-29 12:54:30

Gimnazjalistki z Kobylanki Natalia Pietrusza (w pchnięciu kulą - 9,41) i Aleksandra Śliwa (w rzucie oszczepem - 26,58)  zdobyły złote medale podczas  powiatowych, indywidualnych zawodów lekkoatletycznych, rozegranych w dniu 28 września w Bobowej. Na drugim miejscu uplasowali się: Martyna Kamińska (Klęczany)  w biegu na 100 metrów (14,29)  i Jakub Wacławik (Klęczany) w pchnięciu kulą (9,27). Brązowe medali zdobyli: Dorota Mazur  (Kobylanka) w biegu na 300 metrów (47,25), Karolina Brej (Kobylanka) w pchnięciu kulą (8,49), Michał Zieleń (Kobylanka) w biegu na 1000 metrów (3,01,86) i Paweł Bober (Kobylanka) w pchnięciu kulą (9,12). Tuż za podium, na miejscu czwartym uplasowali się: Martyna Kamińska w biegu na 300 metrów (48,11), Jakub Durlak (Szymbark) w biegu na 1000 metrów (3,11,83), Dominik Nigbor (Klęczany) w pchnięciu kulą (8,92) i Wojciech Łukasik (Zagórzany) w rzucie oszczepem (29,10). Miejsce piąte zajęli: Dorota Mazur w biegu na 100 metrów (14,69) i  Łukasz Piechowicz (Bystra) w biegu na 100 metrów (13,38). Miejsce szóste zajęły: Anna Łaszyn (Kobylanka)  w biegu na 300 metrów (50,23) i  Maria Rogulska (Kobylanka) w skoku w dal (4,11). Punktacja drużynowa: Kobylanka - 4 miejsce (54 pkt), Klęczany - 7 miejsce (25 pkt), Bystra - 10 miejsce (8 pkt), Szymbark i Zagórzany - 11 miejsce (po 5 pkt).

XXII Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej Gminy Gorlice - Zagórzany 23.09.2016

dodano: 2016-09-26 08:28:25

Chłopcy z Bystrej  zwyciężyli  w  gminnym turnieju piłki nożnej w kategorii szkół podstawowych, który odbył się w Zagórzanach, pokonując 2:0 w meczu finałowym swoich rówieśników z Ropicy Polskiej. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Szymbarku. Kolejne miejsca dla zespołów z Zagórzan, Kobylanki, Dominikowic, Klęczan, Strożówki i Kwiatonowic. Zespół z Bystrej występował w składzie: Kamil Trześniak, Mateusz Adamczyk, Krystian Wojciechowski, Adrian Wszołek, Patryk Krupa, Wiktor Szura, Patryk Rojek i Kamil Moroń. Najwięcej bramek (4) dla zespołu z Bystrej zdobył Kamil Trześniak. Opiekę nad zwycięskim zespołem sprawowała Hanna Wojdyła.

dodano: 2016-09-21 08:57:11

Gimnazjaliści z Kobylanki  zwyciężyli  w  gminnym turnieju piłki nożnej, który odbył się w Zagórzanach, pokonując 2:0 w meczu finałowym swoich rówieśników ze Stróżówki. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Dominikowic. Kolejne miejsca dla zespołów z Bystrej, Szymbarku, Zagórzan, Ropicy Polskiej, Klęczan i Kwiatonowic. Zespół z Kobylanki występował w składzie: Michał Zieleń, Norbert Stępień, Mateusz Rączkowski, Jakub Mikowski, Paweł Wiśniowski, Maciej Mikowski, Antoni Bajorek i Filip Cetnarowicz. Najwięcej bramek (2) dla zespołu z Kobylanki zdobył Michał Zieleń. Opiekę nad zwycięskim zespołem sprawował Jerzy Dziedziak.

Mieczysław Dygoń mistrzem Polski w piłce siatkowej Old Boyów

dodano: 2016-06-30 14:54:16

Mieczysław Dygoń uczestnik zmagań Gorlickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, były długoletni  siatkarz GKS Glinik Gorlice, mieszkaniec Ropicy Polskiej, pracownik firmy Stemik w Klęczanach, zdobył wraz z drużyną Sport Partner Nowy Sącz, tytuł mistrza Polski w piłce siatkowej Old Boyów, w kategorii wiekowej  55 - 60 lat. W finałowych meczach pokonali drużyny ze Szczecina, Koszalina i Radomia. W XXI Mistrzostwach Polski rozegranych w Drzonkowie, rywalizowano w 6 kategoriach wiekowych, a uczestniczyło w zmaganiach łącznie 60 drużyn. Organizatorem mistrzostw była Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A.

XXI Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej Gminy Gorlice - Kobylanka 06.05.2016

dodano: 2016-05-09 11:51:02

Autorzy najlepszych wyników uzyskanych podczas gminnych zawodów w czwórboju lekkoatletycznym w dniu 5 maja 2016 roku w Kobylance.