Aktualności

Powiatowe, indywidualne zawody lekkoatletyczne - Bobowa, 4.10.2019

Dorobek 6 złotych, 3 srebrnych i 2 brązowych medali na koncie reprezentantów naszych szkół podstawowych podczas  powiatowych, indywidualnych zawodów lekkoatletycznych, rozegranych w dniu 4 października 2019 w Bobowej. Na najwyższym stopniu podium stawali: Julia Krok (Szymbark - dwukrotnie - w skoku w dal i sztafecie 4 x 100 m), Bartosz Luksa (Klęczany - dwukrotnie - w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem), Magdalena Cetnarowska, Zuzanna Koszyk, Julia Krok i Martyna Pękala (Szymbark - w sztafecie 4 x 100 m), Martyna Smalec  (Kobylanka - w biegu na 600 m) i Mateusz Przybyło (Dominikowice -  w biegu na 1000 m). Na drugim miejscu uplasowali się: Magdalena Cetnarowska (Szymbark - w biegu na 600 m.), Klaudia Niemiec (Kobylanka - w pchnięciu kulą) i  Mateusz Mituś (Dominikowice - w biegu na 1000 m). Brązowe medali zdobyli: Zuzanna Bajorek (Kobylanka - w biegu na 300 m) i Aleksandra Duda (Dominikowice - w pchnięciu kulą).  Tuż za podium, na miejscu czwartym uplasowali się: sztafeta 4 x 100 m dziewcząt z Kobylanki, Martyna Pękala (Szymbark - w biegu na 300 m), Krzysztof Legutko (Kobylanka - w pchnięciu kulą) i Patryk Rówiński (Szymbark - w biegu na 1000 m). Miejsce szóste zajęła Julia Krok (Szymbark - w biegu na 100 m).

Wojewódzkie zawody w kolarstwie górskim MTB - Siepraw - 27.09.2019

 

Duży sukces JAKUBA PAWŁOWSKIEGO ze Szkoły Podstawowej w Dominikowicach który zdobył brązowy medal w kategorii dzieci (rocznik 2007 i młodsi) podczas zawodów w  kolarstwie górskim MTB w ramach Małopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.Wyścig odbywał sie na dystansie 3 x 1000 m. Zawodnik z Dominikowic z czasem 3,38,68 uległ tylko Kacprowi Zygmuntowiczowi ze SP w Trybszu oraz Maksymilianowi Matyasikowi ze  SP w Jordanowie.

Gminny turniej piłki nożnej - kat.dzieci - Zagórzany -27.09.2019

  Piłka nożna chłopców - szkoły podstawowe
Kat. dzieci (2007 i młodsi) Kat. młodzieży (2005/2006)
1  Kobylanka                                
2  Ropica Polska 2  
3  Zagórzany 3  
4  Bystra 4  
5  Stróżówka 5  
6 Dominikowice 6  
7  Klęczany 7  
8 Szymbark 8  
9  Kwiatonowice 9                   

 

Zespół ze Szkoły Podstawowej w Kobylance (kat.dzieci) występował w składzie: Kacper Smalec (najlepszy strzelec zespołu), Szymon Cieśla, Filip Prokop, Dominik Grabowicz, Kajetan Pecyna, Maciej Dutka, Antoni Radzik i Bartosz Augustyn. Opiekun:Edward Babiś.

Gminne sztafetowe biegi przełajowe - Zagórzany 23.09.2019

Dziewczęta - rocznik 2007 i młodsze  Chłopcy - rocznik 2007 i młodsi     
Dystans 8 x 800 m Dystans 8 x 800 m
1   Zagórzany 32,00 1  Kobylanka       27,56 
2   Szymbark 32,22 2  Zagórzany 28,14
3   Kobylanka 32,23 3  Szymbark 28,23
4   Stróżówka 33,33 4  Bystra 29,05
5   Ropica Polska 34,13 5  Klęczany 29,19
6   Bystra 34,26   6    Stróżówka              31,08 
7   Dominikowice 34,31 7  Dominikowice 31,33
  8   Ropica  Polska 32,19
Dziewczęta - rocznik 2005 - 2006 Chłopcy - rocznik 2005 - 2006
Dystans 8 x 1000 m Dystans 8 x 1000 m
 1   Szymbark 37,45  1   Szymbark 33,07
2  Bystra 40,06 2  Dominikowice 34,52
3  Stróżówka 42,10 3  Zagórzany 35,11
4  Klęczany 44,54 4  Kobylanka 37,08
5  Dominikowice 46,26 5  Klęczany 37,33
Kobylanka - zespół nie ukończył biegu 6  Ropica Polska 37,48
  7  Stróżówka 40,11

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Gorlice 1995 - 2019

Klasyfikacja punktowa obejmująca współzawodnictwo sportowe organizowane w latach 1995 - 2019  w ramach dwudziestu czterech edycji Igrzysk Młodzieży Szkolnej Gminy Gorlice

 
m
Szkoła
pkt
 I  II III IV V VI VII  VIII  IX
 1   Kobylanka   4995   14    9     -   1    -    -     -  -   -  
2
 Szymbark
4446
9 7 2   4    1 1 - - -
3
 Dominikowice  
4157
1 6  11  3 1 2 - - -
4
 Zagórzany
3607
- 1 4  6  6 5 1 1 -
5
 Bystra
2884
- - 1 4 7 3 5 4 -
6
 Ropica Polska
2851
- - 2 1 8   4     2   7 -
7
 Klęczany
2531
- 1 - 4 1 2 11 3 2
8
 Stróżówka
2158
- - 4 2 1 3 3 3 8
9
 Kwiatonowice
1740
- - - - - 3 1 6 14

Wojewódzka drużynowa liga lekkoatletyczna - Kraków 4.06.2019

Zespoły dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Kobylance zajęły 3 miejsce yes podczas mistrzostw województwa małopolskiego w drużynowej lidze lekkoatletycznej  w kategorii młodzieży. Drużynę dziewcząt z Kobylanki reprezentowały: Karolina Brej (pchnięcie kulą - 10,68 - 126 pkt), Maria Rogulska (skok wzwyż - 1,35 - 103 pkt),  Zuzanna Warcholik, Weronika Czyżykiewicz, Wiktoria Mikruta, Karolina Brej  (sztafeta 4 x 100 m, 57,39 - 97 pkt), Patrycja Skórska (skok wzwyż - 1,30 - 93 pkt), Klaudia Niemiec (pchnięcie kulą - 8,35 - 92 pkt), Martyna Smalec (bieg na 1000 m - 3,37,10 - 92 pkt), Laura Mazur (bieg na 1000 m - 3,39,12 - 89 pkt), Zuzanna Bajorek (skok wzwyż - 1,25 - 83 pkt), Julita Świerz (pchnięcie kulą - 7,76 - 83 pkt), Wiktoria Mikruta (bieg na 300 m. - 49,64 - 70 pkt), Weronika Czyżykiewicz (bieg na 100 m - 15,27 - 67 pkt), Zuzanna Warcholik (bieg na 100 m - 15,27 - 67 pkt), Martyna Prokop (bieg na 100 m - 15,42 - 63 pkt), Nadia Niemiec (skok w dal - 3,83 - 58 pkt), Klaudia Cetnarowska (bieg na 300 m - 52,16 - 48 pkt) . W skład zespołu chłopców z Kobylanki wchodzili: Paweł Bober (pchnięcie kulą - 13,48 - 151 pkt),  Przemysław Kmiotek, Jan Dusza, Kacper Świerz, Bartomiej Rzepka  (sztafeta 4 x 100 m - 49,12 - 142 pkt), Kacper Świerz (skok wzwyż - 1,65 - 127 pkt), Jan Dusza (bieg na 300 m - 40,02 - 125 pkt), Flip Świerz (bieg na 600 m - 1,36,77 - 115 pkt), Bartłomiej Rzepka (skok wzwyż - 1,55 - 111 pkt), Rafał Sasak (bieg na 200 m przez płotki - 33,49 - 106 pkt), Jakub Kosiba (pchnięcie kulą - 9,22 - 94 pkt), Eryk Hotloś (bieg na 100 m -13,11 - 92), Przemysław Zieliński (skok wzwyż - 1,40 - 86 pkt), Kacper Ptak (skok w dal - 5,09 - 85 pkt), Jakub Gąsior (pchnięcie kulą - 7,88 - 76 pkt), Miłosz Haluch (skok w dal - 4,74 - 68 pkt), Jakub Kalisz (bieg na 1000 m - 3,24,13 - 59 pkt), Jakub Dutka (skok w dal - 4,23 - 46 pkt), Patryk Styrczula (bieg na 1000 m - 3,34,80 - 43 pkt). Dziewczęta  z Kobylanki  zostały wyprzedzone tylko przez zespoły SP 91 z Krakowa i SP2 z Kęt, chłopcy przez zespoły  SP 91 z Krakowa i SP 1 z Suchej Beskidzkiej. Zespołami opiekowali się: Jerzy Dziedziak i Edward Babiś.


© 2019 Szkolny Związek Sportowy Gminy Gorlice

Opracowanie  BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne