Aktualności

XVII Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej Gminy Gorlice

dodano: 2012-01-17 15:22:08
Zawodniczki z Szymbarku najlepsze w gminnym turnieju mini piłki siatkowej w kategorii szkół podstawowych. Pozostałe miejsca na podium zajęły zespoły z Kobylanki i Dominikowic.

dodano: 2011-12-19 14:24:17

Siatkarze z Klęczan najlepsi w gminnym turnieju piłki siatkowej w kategorii gimnazjów. Pozostałe miejsca na podium zajęły zespoły z Szymbarku i Kobylanki.

dodano: 2011-12-19 14:40:15
Siatkarki z Szymbarku najlepsze w turnieju piłki siatkowej w kategorii gimnazjów. Kolejne miejsca medalowe dla zespołów z Kobylanki i Klęczan.

dodano: 2011-11-30 14:03:46

Najmłodsi sportowcy ze Szkoły Podstawowej w Dominikowicach okazali sie najlepsi w Mini Igrzyskach Dzieci wyprzedzając swoich rówieśników z Klęczan, Ropicy Polskiej, Szymbarku, Stróżówki, Zagórzan, Kobylanki i Bystrej. Rywalizacja obejmowała wyścigi sztafetowe z piłką lekarską, w workach i tunelu, przeciąganie liny, rzuty do kręgli, rzuty do celu oraz strzały na bramkę.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Błyskawica" Dominikowice w ramach realizacji programu "Zdrowe maluchy - to my" popularyzującego zdrowy styl życia w szkołach oraz społecznościach lokalnych.

Koordynatorem projektu, w zakres którego wchodzą Mini Igrzyska i konkurs plastyczny, jest nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Dominikowicach Iwona Mazur.

dodano: 2011-11-23 14:36:59
Gimnazjaliści z Szymbarku zwyciężyli w gminnym turnieju piłki koszykowej, po zwyciestwie w finale z Klęczanami 16 : 11. Trzecie miejsce dla drużyny z Kobylanki po wygranym meczu ze Stróżówką 21 : 7.
Najcelniej rzucali w turnieju: Dawid Mikołajczyk i Przemysław Przybyło z Dominikowic (po 19 pkt), Arkadiusz Sobolewski z Kobylanki (18 pkt), Piotr Obrzut z Szymbarku i Szymon Dyląg z Kobylanki (po 17 pkt), Łukasz Góra z Szymbarku (15 pkt) i Bartosz Reczek z Klęczan (14 pkt).

dodano: 2011-11-18 07:59:07
Gimnazjalistki  z Kobylanki zwyciężyły w gminnym turnieju piłki koszykowej, po zwyciestwie w finale z Klęczanami 13 : 7. Trzecie miejsce dla zawodniczek z Szymbarku.
Nacelniej rzucały w turnieju: Joanna Biernacka z Zagórzan (38 pkt), Izabela Sokulska z Ropicy Polskiej (32 pkt), Anna Cetnarowicz z Kobylanki i Ewelina Majocha z Klęczan (po 18 pkt), Małgorzata Rachel z Kobylanki (15 pkt), Patrycja Grzesiak z Szymbarku (14 pkt).

dodano: 2011-11-14 09:49:33

Chłopcy z Dominikowic najlepsi w turnieju halowej piłki nożnej, po zwyciestwie w finale z Szymbarkiem 2:0. Najwięcej bramek dla zespołu z Dominikowic zdobyli Dawid Mikołajczyk i Arkadiusz Karaś.Trzecie miejsce dla ekipy z Kobylanki.

dodano: 2011-10-10 08:26:07

Pięć medali wywalczyli reprezentanci naszej gminy podczas powiatowych, indywidualnych biegów przełajowych rozegranych na obiekcie sportowym w Zagórzanach. Złote medale wywalczyli: Jakub Machowski (Dominikowice) i  Bartłomiej Baran (Szymbark). Srebrny medal wywalczyła Paulina Kudłaty (Kobylanka). Brązowe medale przypadły Paulinie Gałowicz (Dominikowice) i Bartoszowi Korzec (Szymbark).

Ponadto na miejscu piątym zameldowali się na mecie: Monika Rurka i Rafał Plata (Kobylanka) oraz Paweł Korona (Bystra). Szóstą lokatę zajęły: Anita Szymczyk i Krystyna Szura (Bystra) oraz Beata Sasak (Kobylanka).

Szczegółowe wyniki  indywidualnych biegów przełajowych  w poszczególnych kategoriach wiekowych dostępne są w zakładce "wyniki".

Podczas wojewódzkich biegów przełajowych nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: Bartłomiej Baran - 9, Bartosz Korzec - 20, Paulina Gałowicz - 33  i  Jakub Machowski - 68.